Jeśli chodzi o wybór koloru dla małej przestrzeni, potrzebujesz takiego, który sprawi, że pokój będzie wydawał się większy. Wiele osób decyduje się na biel, ponieważ boją się wybrać kolor. Dokonaj odważnego wyboru i pomaluj pokój swoim ulubionym kolorem.

Wybierz jasne lub chłodne odcienie: Kolejną sztuczką, aby otworzyć małą przestrzeń, jest wybranie jasnego lub chłodnego koloru. Pomoże to oszukać oko, że przestrzeń jest większa niż jest. Unikaj ciemnych odcieni: Jeśli chcesz, aby Twoja przestrzeń była ciepła i przytulna, wybierz bogaty ton kolorów, ale staraj się unikać ciemnych kolorów za wszelką cenę. Ciemne kolory mogą sprawić, że twoja przestrzeń wydaje się mniejsza i bardziej przypomina jaskinię. Niektóre z tych kolorów to ciemnoniebieski lub fioletowy, czerwony lub czarny.

Rozważ funkcję pokoju: Jeśli próbujesz wybrać kolor farby do swojej kuchni, możesz rozważyć kilka jasnych, słonecznych kolorów, aby rano poczuć energię. Wybierając kolor do sypialni, chcesz wybrać coś, co cię uspokoi w nocy, takie jak szary lub szałwiowy zielony. Pomyśl o funkcji pokoju. Wybierz odpowiednie wykończenie: Jeśli używasz błyszczącego wykończenia, takiego jak satyna lub półpołysk, może to pomóc w otwarciu małej przestrzeni.

Szare ściany w mieszkaniu

Kolory monochromatyczne: Gdy twoje oko porusza się po pokoju, monochromatyczne kolory mogą sprawić, że pomieszczenie stanie się większe. Jest tak, ponieważ nie ma zakłóceń w innych kolorach. Skoordynuj farbę ścienną i meble, aby pasowały do ​​tego schematu. Tania nie zawsze jest odpowiedzią: Kiedy wybierasz kolory farb w sklepie, możesz poczuć potrzebę wydawania jak najmniejszej ilości pieniędzy. Jeśli chcesz, aby Twój dom dobrze wyglądał, włóż nieco więcej pieniędzy na farbę. Farba wysokiej jakości może znacznie przyczynić się do tego, aby Twój pokój wyglądał ładnie, a ponieważ malujesz tylko małą przestrzeń, ta najlepsza farba może być dla Ciebie dostępna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *