Tapeta w tym przypadku – tapeta ścienna – jest to materiał okładzinowy. Okładzina stosowana do oklejania ścian wewnątrz budynków. W budynkach nowych i remontowanych. W budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym i obiektach użyteczności publicznej. Może być wykonywana z papieru, tkaniny, skóry lub tak popularnych w XXI wieku tworzyw sztucznych, które owładnęły rynkiem handlowym.

Z motywami ozdobnymi lub gładkie, ale w wybranym kolorze, który można dopasować do każdego wnętrza. Współcześnie tapety sprzedawane są najczęściej w wygodnych rolkach. Długość taśmy papierowej lub plastikowej nawiniętej na szpule wynosi dziesięć metrów. Oczywiście w wypadku tapet z powtarzalnym wzorem producenci pomyśleli o zapasie materiału, który służy regulacji cięcia wzoru. Szerokość pasa wynosi powyżej pięćdziesięciu centymetrów.

Nowoczesne tapety ścienne mają niespotykaną żywotność. Tapety do salonu mogą wisieć na ścianach nawet dziesięć lat. Tapety do pokoju nie tylko zdobią pomieszczenia, ale również dają możliwości zamaskowania drobnych niedociągnięć struktury ściany. A poza tym na przykład tapety do sypialni wyciszają i izolują pomieszczenia. Tapety ścienne nowoczesne pozwalają utrzymać w czystości powierzchnię ścian nawet w miejscach o dużym natężeniu ruchu lub jeśli w domu są małe dzieci. Powierzchnię tapety można zmywać chemią używaną do utrzymania czystości w domu.

Podział tapet:

Papierowe – zrobione z różnego rodzaju z papierów

Winylowe – papier pokryty zostaje warstwa plastiku. Łatwe w utrzymaniu czystości, bo zmywalne

Flizelinowe – zamiast papieru zastosowano w nich włókninę syntetyczną. Bardzo odporne na urazy fizyczne

Szklane – wykonane z materii skonstruowanej z włókna szklanego. Jeszcze trwalsze niż poprzednie

Fototapety – panele tapetowe z wybranymi widokami. Często wykonywane na zamówienie z dedykowanym zdjęciem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *