Zalane mieszkanie musi zostać jak najszybciej osuszone, ponieważ w całym lokalu może pojawić się pleśń oraz grzyb. Jeżeli doszło do awarii należy szybko podjąć odpowiednie działania, ponieważ czas ma ogromne znaczenie.

Skuteczne osuszanie mieszkań

Już w kilka godzin po zalaniu elementy konstrukcyjne budynku mogą zostać naruszone, ponieważ ściany, podłoga oraz strop wchłoną bardzo duże ilości wody. W dalszej konsekwencji będzie to skutkowało pojawieniem się pleśni (mających negatywny wpływ na zdrowie człowieka), które wydzielają niekorzystny zapach w całym mieszkaniu. Wiele osób sądzi, że wystarczy tylko wysuszenie podłogi ścierkami, ręcznikami i wywietrzenie mieszkania. Jest to błędne myślenie, ponieważ wilgoć nadal będzie znajdowała się w mieszkaniu.

Osuszanie mechaniczne

Osoby, które borykają się z taką awarią powinny znaleźć fachową ekipę, która zajmuje się osuszaniem mechanicznym mieszkań przy użyciu profesjonalnego sprzętu. Do takich firm należy https://optimal-osuszanie.pl/. Szybki kontakt z nimi pozwala na wprowadzenie korzystnych rozwiązań jeszcze tego samego dnia, jeżeli tylko pora na to pozwoli. W innym wypadku na następny dzień wprowadzany jest w życie plan działania, który ma na celu szybkie osuszenie całego mieszkania.

Sprawne osuszanie

Osuszanie mieszkania należy rozpocząć od miejsca, gdzie rozpoczęła się awaria. Jeżeli do tej sytuacji doszło z winy sąsiada, to należy naciskać na niego, aby pozbył się awarii w szybkim czasie.

Kolejny krok to przeprowadzenie pomiarów zawilgocenia, które odpowie na pytanie jakie są zniszczenia w całym mieszkaniu. Profesjonalna ekipa musi pamiętać także o sprawdzeniu poziomu zawilgocenia także pod posadzką. W tym celu używa się specjalistycznych elektrod. Nowoczesna technologia stosowania przy osuszaniu mieszkania pozwala na zminimalizowanie strat poniesionych przez poszczególne osoby oraz wykluczenie konieczności przeprowadzania prac remontowych.

Czas na osuszanie mieszkania

Wiele osób zastanawia się ile trwa takie osuszanie mieszkania? Nigdy na to pytanie nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od stopnia zalania. Przy niewielkiej ilości wody, osuszanie trwa kilka dni. Duża ilość wody sprawia, że cały okres może wydłużyć się nawet do kilku tygodni. Zaleca się powierzenie takich prac specjalistycznych ekipom, które posiadają nowoczesny sprzęt, dzięki któremu osuszanie nie tylko będzie wykonane skutecznie, ale również sprawne. Tylko takie osoby są w stanie doprowadzić mieszkanie do stanu sprzed awarii – nawet, jeżeli będzie konieczne przeprowadzenie prac remontowych. Firma Optimal nie tylko oferuje osuszanie, ale także pomoc przy remoncie. Po samym osuszaniu koniecznością jest także ozonowanie całego mieszkania. Takie działanie pomaga zabić bakterie grzybów, pleśni i innych zarodników, jakie mogły się pojawić. Ozonowanie pomaga także uporać się z innymi wirusami, jakie często gnieżdżą się we wszystkich mieszkaniach.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *